درباره ما

سلام گوگولیای من چطور مطورین؟غرض از مزاحمت این صفحه رو ایجاد کردم تا یکم باهاتون حرف بزنم و درباره سایت توضیح بدم.

ما کی هستیم؟

ما یه گروه ادیتور و مترجم طرفدار کمیک هستیم که دور هم جمع شدیم تا کمیک و مانهوا های پر طرفدار دنیا رو براتون ترجمه کنیم. با توجه به اینکه چیزی به اسم صنعت کمیک و مانهوا در ایران وجود خارجی نداره و اون چیزی که در ایران به عنوان کمیک شناخته میشه خیلی محدود و انگشت شمارند طبیعیه که هنوز خیلی از مردم با این هنر آشنا نیستند. بر خلاف اون چیزی که در ایران تصور میشه کمیک تنها داستان های مصوری نیستند که به بچه های کم سن و سال اختصاص داشته باشه و در چین،ژاپن و کره دایره مخاطبان این داستان ها بسیار گسترده هست و مضامین بسیاری از اونها هم بچه گونه نیست. حتی توی ژاپن کافه هایی وجود داره که اختصاص داره به خوندن مانگا و مشتری ها دور هم جمع میشند تا در این کافه ها مانگا های مورد علاقشون رو بخونند.

محتوا های سایت چجوری از کجا و به چه وسیله ای منتشر میشند؟

هدف نهایی ما اینه که بتونیم تبدیل به یک گروه بزرگ بشیم تا بتونیم تعداد زیادی از کمیک ها رو به صورت اختصاصی ترجمه کنیم اما خب چون هنوز در ابتدای راه هستیم با توجه به هزینه ی بالای ترجمه و ادیت فعلا دست یافتنی نیست. به همین دلیل ما فعلا ترکیبی از کارهای ترجمه گروه های مختلف به علاوه کار های اختصاصی خودمون رو منتشر میکنیم به امید اینکه بتونیم به گسترش گروه های ترجمه دیگه هم با منتشر کردن کارهاشون در یک بستر زیبا همراه با ذکرمنبع کمک بکنیم.

روش کارمون؟

اگه ما قصد این رو داشته باشیم تا در این زمینه فعالیت جدی کنیم باید به یک سری موارد نیز توجه کنیم.مثلا با توجه به اینکه خواستگاه این داستان های مانهوا و مانها تصویری فرهنگ اسلامی نیست طبیعیه که مضامین و محتوای اونها هم ممکنه گاها نه تنها با فرهنگ ما همخونی نداشته باشه بلکه در تضاد کامل باشه. بنابراین ما در وبسایتمون سعی میکنیم تا از این در گیری های بین فرهنگی دوری کنیم و فعالیت بدون حاشیه و قانونمندی رو داشته باشیم. در همین راستا ما تمام محتوا های وبسایت رو بازبینی میکنیم و بخش هایی که مناسب وبسایت نیست رو منتشر نخواهیم کرد. هرچند که در نهایت همچون هر محصول خارجی اعم از فیلم و سریال،انیمیشن و… نمیتوان انتظار داشت تا شخصیت های داستان تطبیق کامل با فرهنگ اسلامی داشته باشند چرا که خواستگاه فرهنگی متفاوتی دارند.

به امید نگارش و انتشار کامیک های ملی کشورمون در آینده ای نزدیک.

در نهایت  امیدوارم که اوقات خوبی رو توی وبسایت پرشین کامیکس داشته باشید :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا